понеделник , 29 април 2024

С изпълнения и драми: Известни участници в осминафиналите на Лига Европа

Вълнуващи реванши от плейофите за осминафиналите на Лига Европа. Манчестър Юнайтед елиминира Барселона, след обрат в друг мач, който показа, че тези два отбора заслужават да играят в Шампионската лига – 2:1. От сръбските играчи ликува дуото Ювентус Костич-Влахович, който елиминира Нант с убедителна победа (3:0), както и тандемът в Севиля Дмитрович и Гудел, въпреки че бяха победени от ПСВ (0:2) и Рома Неманя Матич при победата над Залцбург, за който играе Павлович (2:0) За съжаление Аякс, за който играе капитанът на сръбския национален отбор Тадич, отпадна от най-голямата сензация на германския и европейски футбол този сезон Унион Берлин ( 3:1).

На „Театъра на мечтите“ се игра централната среща от първия кръг на директните елиминации във втората по сила клубна надпревара на Стария континент. Въпреки че Юнайтед бяха в подчинена позиция след първите 45 минути на мача, защото Левандовски даде преднина на Барселона от дузпа в 18-ата минута. Вярата в преминаването на „дяволите“ донесе Фред с гол в първата минута на подновяването, а капитулацията на каталунците бе „подписана“ от Антони в 73-ата.

Ювентус също продължава напред, а Влахович повлия на резултата, въпреки че беше в игра едва от 64-ата минута, той бе асистент за третия гол в мача. Ди Мария направи своя собствена вечер с хеттрик. Костич прекара на терена 82 минути.

Украинският Шахтьор елиминира Рен чрез истинска драма: след като спечели първия мач (2:1), във втория загуби с 1:0 след 90 минути игра, а в продълженията с 2:0, но спечели дузпите с автогол в 119-ата минута. След това Шахтьор поведе с удари от бялата точка с 3:1 и имаше два удара за победата, които не използва, но в седмата серия наказа удара на Угочукву и с прецизен удар на Келси продължи напред .Преминаването към осминафиналите си осигуриха: Спортинг, Байер Леверкузен, Ювентус, Севиля, Рома, Манчестър Юнайтед, Унион Берлин и Шахтьор.

Тези отбори ще бъдат в неравностойно положение на жребия (петък, 12.00) в Нион, докато следните са привилегировани: Сен Жилоаз, Арсенал, Фрайбург, Ференцварош, Фейенорд, Бетис, Сосиедад, Фенербахче – отборите, класирали се на първо място след групата сцена.