събота , 27 април 2024

България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края

Нашите играха силно, но в последните секунди не издържаха

България и Сърбия завършиха при 1:1 в среща от четвъртия кръг на квалификациите за Евро 2024.

Тимът ни стартира с пет промени в сравнение с равенството с Литва (1:1) преди дни, а началото на срещата в Разград тази вечер бе равностойно.

Съперникът, който пристигна без големите си звезди Душан Влахович, Лука Йович и Александър Митрович, пръв създаде опасно положение в петата минута, но топката премина покрай гредата на Иван Дюлгеров.

Две минути по-късно рикошет в крака на Антов едва не изненада страна на нашите, но той се справи. В ответната атака напрежението се пренесе пред сръбската врата, но Десподов не успя да намери Георги Русев в наказателното поле.

След десетата минута Сърбия пое контрола над играта и опита няколко атаки, но без резултат.

След 25-ата минута българският отбор се отчете с няколко минути в половината на съперника, но така и не се стигна до точен удар.

Георги Русев пропусна най-доброто положение за тима ни в 31-ата минута, след като стреля на сантиметри от вратата, останал очи в очи със стража на гостите.

Минути преди края на първата част сърбите пропуснаха добра възможност, но ударът на Лукич попадна в ръцете на Дюлгеров.

Само няколко минути след почивката България поведе с гол на Кирил Десподов, който получи топката от Ивайло Чочев в наказателното поле на съперника – 1:0.

След гола българите продължиха да създават неприятности на сръбската отбрана, но удари на Десподов и Чочев преминаха встрани.

Сърбия натисна нашите след 60-ата минута и отбраната ни на няколко пъти трябваше да чисти силно напред.

Резервата Филип Кръстев можеше да се превърне в герой по-малко от пет минути след появата си в игра, но ударът му срещна гредата.

До края съперникът опита натиск, но нашите отвърнаха с контраатаки и накъсаха играта с няколко смени.

В последната минута на срещата Илия Груев се отчете с добра намеса и блокира опасен удар към нашата врата.

По-важното от мача по минути:

1′ Начало на срещата в Разград.
5′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Първа опасност в мача! Удар с глава премина на сантиметри от гредата на нашата врата.
7′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Нов шанс за сърбите, топката се отби в крака на Антов, но Дюлгеров улови.
8. Добра атака за България! Десподов получи в наказателното поле и опита да комбинира с Георги Русев, но пасът му бе пресечен.
15′ Опасно центриране към нашата врата, но топката преминава встрани.
19′ Нова възможност за Сърбия! Лукич центрира, но българската отбрана се справи.
25′ Напрежение в защитата на съперника! Немяна Гудел върна твърде леко топката към вратаря Ваня Милинкович-Савич, но Кирил Десподов не успя да се възползва.
27′ Андриан Краев подгони топката в наказателното поле, но извърши нарушение срещу Страхиня Павлович.
29′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Шанс за България! Ивайло Чочев получи топката с гръб към вратата, обърна се и стреля, но над вратата.
31′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в краяБългария изпусна сигурна победа срещу Сърбия в краяБългария изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Какъв пропуск на Георги Русев! Нападателят на нашите излезе сам срещу вратаря на Сърбия, но стреля покрай дясната му греда.
41′ Фаул на около 30 метра пред вратата на Сърбия, топката е изчистена.
42′ Възможност за съперника! Йовелич получи пред наказателното поле на България, но отбраната ни се справи.
43′ Удар на Лукич, но право в ръцете на Дългаров.
45′ Край на първата част

46′ Начало на второто полувреме
48′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края ГООООООЛ за България! Виктор Попов върна отбита от отбраната на Сърбия топка към Ивайло Чочев, той намери Десподов, който откри резултата със силен удар покрай Милинкович-Савич за 1:0.
54′ Русев и Десподов разиграха пред наказателното поле на Сърбия, последва удар, но над вратата.
60′ Чудесно центриране в наказателното поле на сърбите, Чочев стреля с глава, но покрай далечната греда.
65′ Смут в нашата отбрана, но топката все пак е изчистена.
65′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Двойна смяна в отбора на България! Излизат Чочев и Илиев, в игра Кръстев и Стефанов.
69′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края ГРЕДА! Десподов подаде към Филип Кръстев в наказателното поле, той стреля в далечния ъгъл, но удари гредата.
75′ Две поредни центрирания пред вратата на България, но не се стигна до удар.
78′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Трета смяна в нашия отбор! Излиза Десподов, в игра Спас Делев.
80′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Напрежение в наказателното поле на България! Дюлгеров опита да печели време и не даде топката на съперника и получи жълт картон.
85′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Принудителна смяна за България. Излиза Виктор Попов, в игра Патрик-Габриел Галчев
86′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Нова смяна за нашите. Напуска Георги Русев, влиза дебютантът Симеон Петров.
89′ Опасност пред вратата на Сърбия! Филип Кръстев центрира, Симеон Петров опита удар с глава, но неуспешно.
90′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края Шанс за Сърбия! Илия Груев блокира много опасен удар към нашата врата.
90′ Шест минути добавено време.

Bulgaria БЪЛГАРИЯ: 12. Иван Дюлгеров България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края, 6. Виктор Попов България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края (85′ България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края  2. Патрик-Габриел Галчев) , 23. Валентин Антов, 15. Петко Христов, 4. Илия Груев, 22. Марин Петков България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края, 16. Никола Илиев (65 България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края14. Илиян Стефанов) , 8. Андриан Краев, 18. Ивайло Чочев (65 България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края20. Филип Кръстев) , 10. Георги Русев България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края (86 България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края3. Симеон Петров) , 11. Кирил Десподов България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края (78 България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края 9. Спас Делев)
Резерви: 1. Даниел Наумов, 21. Пламен Андреев, 5. Алекс Петков, 7. Станислав Шопов, , 13. Йоан Стоянов, , 17. Християн Петров, 19. Мартин Минчев
Треньор: Младен Кръстаич

SerbiaСЪРБИЯ: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края, 8. Немяна Гудел, 2. Страхиня Павлович България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края, 14. Андриа Живкович (71 България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края 22. Дарко Лазович), 7. Саша Лукич (58 България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края 18. Джордже Йованович), 6. Неманя Максимович (81 България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края 16. Марко Груич), 11. Филип Костич (71 България изпусна сигурна победа срещу Сърбия в края3. Филип Младенович) , 10. Душан Тадич – к, 20. Сергей Милинкович-Савич, 9. Деян Йовелич
Резерви: 1. Предраг Райкович, 12. Дорде Петрович, , 5. Срджан Бабич, 13. Лазар Самарджич, 15. Страхиня Еракович, , 17. Иван Илич, , 19. Урош Рашич, 21. Филип Джуришич
Треньор: Драган Стойкович

Стадион: „Хювефарма Арена“, Разград
Съдия: Крейг Поусън (Англия)