петък , 3 май 2024

Подгответе децата си: Как да предпазим детето си от маниаци и педофили

Любовта към децата предполага постоянна грижа, както и необходимостта да ги предпазваме от различни опасности, които ги дебнат в обкръжението им. Ето някои съвети…

Днешната реалност са и потенциалните опасности, които заобикалят вашето дете, независимо дали е на път за училище, на двора или в парка. Клинт Ван Зант, бивш агент на ФБР, предлага 10 стратегии за вас и вашето дете, как да избегнете опасността, но и как да се държите, ако възникнат нежелани ситуации.

Подгответе децата си: Как да предпазим детето си от маниаци и педофили

10 съвета за деца

  • Не се качвайте в нечия кола, освен ако родител не ви е казал лично. Освен това не се доближавайте до хората, които ви следват с кола или пеша.
  • Не се доверявайте на възрастни, които ви молят за помощ, например в търсене на изгубено куче или улица.
  • Бързо се отдалечете от човека, който ви принуждава да отидете с тях. Чувствайте се свободни да извикате: „Този ​​човек не е моят баща (или майка)“.
  • Избягвайте да ходите навсякъде сами. Ако искате да напуснете двора или детската площадка, не забравяйте да попитате родителите си за разрешение, особено ако отивате в дома на някого.
  • Никога не пътувайте на стоп! Ако родителите ви не ви позволяват, не карайте с други хора.
  • Възрастните не трябва да ви казват тайните си. Ако това се случи, кажете на родителите или учителя си. Освен това не позволявайте на никого да ви снима.
  • Никой не трябва да докосва тялото ви на места, покрити от банския, но и вие не трябва да докосвате другите.
  • Вашето тяло е нещо специално и интимно.
  • Имаш право да кажеш НЕ на възрастните, дори и на роднини и приятели, ако се опитват да те принудят да направиш нещо против волята си.
  • Договорете се с родителите си как те ще ви кажат дали е безопасно да отидете с някого.
  • Практикувайте специално възклицание, което е силно и продължително. Така казваш на човека, който се опитва да те нарани: „Знам какво се опитваш да направиш!“ Не съм лесна жертва!“, и на хората наблизо, че сте в опасност. Когато крещиш, дишаш дълбоко, получаваш кислород и допълнителна смелост и сила да се движиш и да избягаш.

10 съвета за родители

Ключът към успеха е комуникацията. Важно е да говорите открито с децата по всички теми, свързани с безопасността и дори евентуално отвличане.

Знанието е сила. Говорете с децата за потенциални нападатели, научете ги, че те изглеждат като всички нормални хора и че ще се опитат да привлекат детето по различни начини.

Научете основните методи, които нападателите използват, за да примамят дете: търсене на изгубен домашен любимец, запитване за посоката, предлагане на бонбони или пари на деца, за да влязат в колата им,те заплашват, че ще наранят член на семейството, ако детето не отиде с тях…

Не поставяйте етикети на дрехи, раници или други лични вещи с името на детето. Нападателят може да използва тази информация, за да спечели доверието на детето.

Съгласете се с детето какво да правите, ако случайно се отдели от вас и се изгуби в търговски център, супермаркет или друго обществено място. Посъветвайте го да потърси помощ от майка с деца или друга жена. Могат да потърсят гише за информация или полицай.

Уведомете детето си за името и фамилията, адреса и вашия телефонен номер. Те също трябва да знаят номерата за спешни случаи.

Винаги трябва да знаете къде са вашите деца, както и адресите и телефонните номера на техните приятели.

Не забравяйте да актуализирате информацията за детето си. Снимайте го на всеки 6-12 месеца.
Бъдете постоянни в обучението на детето за всички опасности, практикувайте заедно и разигравайте евентуални нежелани ситуации.

Ако детето ви изчезне, не изпадайте в паника. Първо претърсете къщата, след това проверете дали не е при съседи или приятели. Ако все още не можете да го намерите, обадете се на полицията. Няма период от време, който трябва да изтече, преди да можете да съобщите за изчезнало дете.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *