сряда , 8 май 2024

Циципас приближава целта си, победи руснак и чака Джокович за разплата

Стефанос Циципас изигра пореден силен мач, елиминирайки с 3:1 сета Карен Хачанов и класирайки се за първи път на финал на Аустрелиън Оупън. 24-годишната гръцка звезда победи руснака със 7:6(2), 6:4, 6:7(6), 6:3 и очаква победителя от срещата между Новак Джокович и Томи Пол в спора за трофея в неделя.

За Циципас това е второ класиране на финал в турнира от Големия шлем след „Ролан Гарос“ през 2021 г., където загуби от Ноле.

При спечелване на титлата в Мелбърн в неделя гъркът ще оглави световната ранглиста.

Срещу Карен Хачанов Циципас за пореден път впечатли с началния си удар, записвайки 18 аса и печелейки 84% от точките на свой първи сервис.

Мачът продължи 3 часа и 24 минути. В откриващата част се стигна до тайбрек, който Циципас безапелационно спечели със 7:2. Гъркът взе и втория сет – 6:4. Циципас можеше да реши мача около час по-рано, но пропусна да победи и в третия сет, в който също се стигна до тайбрек. Хачанов го измъкна с 8:6 и принуди Стефанос да играе и четвърти сет. Там обаче гръцката звезда изцяло доминира и след 6:3 си осигури класирането на финала.