вторник , 30 април 2024

7-секундният тест разказва повече за вашето здраве, отколкото можете да си представите

Д-р Джей Уил показа тест, който може да ни каже дали сме изложени на повишен риск от инсулт и развитие на деменция, по-точно болестта на Алцхаймер.

Следвайте инструкциите му и разберете дали сте изложени на риск от тези заболявания.

1. Сгънете показалеца и средния пръст заедно

2. Палецът и малкият пръст трябва да се докосват, както във видеото

3. Опитайте се да движите малкия си пръст

Ако малкият ви пръст се движи свободно и можете да повтаряте упражнението многократно, мозъкът ви е здрав и всяко отклонение може да означава повишен риск от инсулт, когнитивно увреждане и болестта на Алцхаймер.

Ако подозирате, че някой от вашите близки може да развива симптоми на болестта на Алцхаймер, обърнете внимание на фината моторика. На сайта Stanfordhealthcare.org се посочва, че хората, чиято фина моторика е запазена, най-често не развиват деменция.

Когато тренираме да достигаме и хващаме предмети, ние тренираме и нашия мозък. С други думи, това действие води до промени във връзките на определена невронна популация в червеното ядро, регион на междинния мозък. Изследователи от Биоцентъра на университета в Базел откриха тази група нервни клетки в червеното ядро. Те също така показаха как фините двигателни задачи насърчават пластичната реорганизация на този мозъчен регион. Резултатите от изследването са публикувани в списанието Nature Communications.

Колкото повече правите упражнения, които подобряват фината моторика, толкова повече се укрепват връзките между невроните на тази група нервни клетки.

Друг тест, който можете да направите, е тестът за отваряне на буркан. Опитайте се да отворите буркана без специални трикове. Колко трудно ти е да се справиш с това?

Д-р Setor Kunutsor заяви, че когнитивното увреждане все още не е прогресирало в деменция. Обратно, болестта на Алцхаймер е вид деменция.

„Нашите резултати показаха, че тези с по-високи стойности на силата на ръката имат намален риск от развитие на когнитивно увреждане, деменция и болестта на Алцхаймер, в сравнение с тези с по-ниски стойности на силата на ръката“, каза Кунутсор.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *