събота , 20 април 2024

„Марица и „Хебър“ спечелиха Купата на България по волейбол

„Марица“ спечели 8-та си Купа България по волейбол за жен

„Марица“ спечели 8-та си Купа България по волейбол за жени след успех над ЦСКА София във финала с 3:0 (25:16, 25:20, 25:17) гейма. Финалната среща се игра в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

„Марица“ успя да направи разлика още в началните точки и поведе с 8:5. При резултат 10:6 за шампионките треньорката на ЦСКА Юлия Иванова поиска таймаут. Разликата стана 6 точки при 12:6, стигна се до 18:12, а пловдивчанки взеха първия гейм след 25:16 след грешка при сервис от страна на ЦСКА.

„Хебър“ Пазарджик завоюва четвърта Купа на България. Във вълнуващ финал в турнира за Money + Купа България 2023 пазарджиклии срещнаха бургаския Дея Волей и се поздравиха с успех с 3-2 след като губеха с 0-2. Зрителите в пазарджишката зала „Васил Левски“ станаха свидетел на истински волейболен трилър, а феновете на волейбола в България се насладиха на волейбол от най-високо ниво.