петък , 29 март 2024

Хамид Хамид: Сигналът за „златните паспорти“ е подаден от лице от изпълнителната власт

Смущаващото е, че финансовият министър възлага на данъчните служители да извършват ревизия, а той няма такива правомощия по закон, т.е. превишават се и се изземват правомощия, казва депутатът от ДПС

Вчера във вашето предаване чухме едни твърдения, които показват, че правосъдният министър има някаква информация от значение, която е по подаден сигнал. Чу се, че са участвали адвокатски кантори, близки до ДПС. Ето защо поискахме правосъдният министър да бъде поканен и да предостави тази информация на прокуратурата, за да си върши тя качествено работата и да видим дали има такива данни, за да видим кои са тези кантори.

Това заяви в „Лице в лице“ по bTV депутатът от ДПС Хамид Хамид.

„Ние заявихме, че нито един наш народен представител от ДПС няма отношение към златните паспорти. Всеки, който си позволява да говори с инсинуациите на медийния олигарх Прокопиев, ще обясни с каква информация разполага“, допълни той, цитиран от novini.bg

По думите му сигналът за злоупотребите със златните паспорти е бил подаден от „лице от изпълнителната власт“, към който сигнал имало документи на руски, китайски и арабски граждани.

Пеевски е лицето, което е най-проверявано в държавата. Това правителство вече направи ревизия по реда на НАП и не може да се прави ревизия на ревизията.

Тук смущаващото е, че финансовият министър възлага на данъчните служители да извършват ревизия, а той няма такива правомощия по закон, т.е. превишават се и се изземват правомощия, каза още Хамид Хамид.

На въпрос дали ДПС има доверие в българската прокуратура, той отговори, че „няма причина да нямат доверие“ в българската прокуратура, съд и полиция, отбелязвайки все пак, че „има още какво да се желае“.

„Обезглавяването на правосъдието не е решение“, посочи Хамид Хамид и добави, че правосъдна реформа не се прави със смяна на главния прокурор. Накрая той изрази мнение, че премиерът Петков се „е самозабравил“, щом си е позволил да разпитва главния прокурор, при положение че в една правова държава с разделение на властите би трябвало да бъде обратното.

Факти

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *