петък , 29 март 2024

ЦСКА ще се бори с кошмарите си на „Лаута“

Отборът на ЦСКА гостува на Локомотив Пловдив в отложен мач от 7-ия кръг на efbet Лига пише Gong.bg. Срещата е днес от 17:15 часа и може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим двубоя на живо минута по минута.

Мачът трябваше да се състои в края на август, но БФС го отложи заради ангажиментите на „червените“ в турнира Лига на конференциите.

В последните няколко години гостуванията на Лаута сериозно стряскат ЦСКА. „Червените“ спечелиха само една от последните си 5 визити за първенство и загубиха останалите 4. Локомотив е в серия от 3 поредни победи у дома – два пъти с по 2:0 и веднъж с 2:1. Другият им успех отново е без допуснат гол – 1:0. Освен това, от общо 26 успеха на „смърфовете“ срещу „армейците“, 24 са в Пловдив.

Затова в предстоящия мач ЦСКА ще трябва да се пребори с кошмарите си, за да запише четвърта поредна победа извън София и да остане здраво стъпил на първото място. Авансът им пред Лудогорец на върха в класирането е две точки, но шампионите имат мач по-малко.

Иначе ЦСКА рядко не печели през сезона, като това се случи на само три пъти до този момент. В предишния кръг „армейците“ надвиха Арда с 3:1. Това бе седма визита за тях, а успехът едва четвърти навън. Всички грешни стъпки за „червените“ бяха далеч от дома.

В петък Локомотив Пловдив стигна само до 0:0 срещу Пирин. Тимът се движи на четвъртата позиция и определено оценката за Александър Томаш начело на клуба е добра. Този път съперникът обаче е много по-класен и добре познат на треньора на „смърфовете“.