петък , 19 април 2024

Бежанка „Рускиня“ на Евровизия Топ10

Бежанка „Рускиня“ на Евровизия

Бежанка „Рускиня“ на Евровизия

Манижа Сангин пристигна в Русия като млада бежанка, когато семейството й избяга от насилието от гражданската война в Таджикистан.Днес тя е високопоставена певица, която представя Русия във финала на конкурса за песен на Евровизия 2021 в събота, с песента „Рускиня“.Г-жа Сангин е и посланик на добра воля на ООН към агенцията на ООН за бежанците и активист на домашно насилие.„В моята кариера имаше моменти, когато хора, с които работя в музикалната индустрия, ме съветваха да се концентрирам върху изграждането на публика и печеленето на пари и да активизирам по-късно.

Те смятат, че социалната активност и изкуството са два различни свята, които не могат да съществуват заедно.Но аз и моят екип не сме съгласни.Не казваме, че всеки трябва да се държи по един и същи начин, но всеки художник трябва да реши как да действа.

Майка ми, която е и мой продуцент, винаги ме е подкрепяла.Тя казва „ако искате да говорите за това, говорете за това“!

Мъжете трябва да плачат

Песента ми „Мама“ е за домашното насилие, което е сложна тема.Един от най-трудните, но важни елементи за справяне с този въпрос е работата с отговорните за насилието.Има много малко центрове, които предоставят помощ за извършителите, където те могат да признаят грешките си и да работят за подобряване на себе си в продължение на няколко години.Но знам, че е възможно те да се променят, защото съм го видял с очите си.

Ако искаме равенство между половете в обществото, трябва да има диалог.Ето защо стартирах проект в Instagram, където бих говорил с мъжете за техния живот.Записвах дълги разговори, понякога с продължителност от няколко часа, и използвахме началната и последната фаза на тези разговори, когато те започнаха да се отварят.

Идеята беше да покажем, че мъжете не трябва да се срамуват да показват своята чувствителност и емоциите си.Мъжете могат и трябва да плачат;те трябва да бъдат по-чувствителни, за да могат да се променят.

Искам да видя закон за домашно насилие на руски език, който наистина защитава жените, и повече средства за кризисни центрове, които помагат на огромен брой жени;те са място за жени, които да се скрият от насилниците си и да ги подкрепят в усилията им да възстановят живота си.От пандемията нуждата от тези центрове е още по-голяма.Много жени са се оказали безработни и, няма къде повече да отидат, те са били принудени да останат при насилника си.

Добра воля към бежанците

Работих в тясно сътрудничество с ООН Жени и Фонда на ООН за населението, но личната ми история, като бивша бежанка, очевидно е голяма причина да стана посланик на добра воля.Мисля, че съм добър пример за това какво може да постигне бежанец в нова държава, страната, която наричам дом.

Една от целите ми е да повиша осведомеността сред населението, така че те да бъдат по-добре приветствани от хора от други националности, и да ги уведомя, че дори тези хора да изглеждат по различен начин, те все още заслужават добротата.

Недоверието и страхът от другите могат да направят хората много затворени и ядосани.Не мисля, че има зли хора и добри хора.Всички ние имаме способността да бъдем добри или зли.Но в зависимост от вашите обстоятелства негативните или положителните чувства могат да доминират.Когато се страхувате да загубите това, което имате, може да погледнете някой, който е дошъл от друга държава и се нуждае от помощ, и да помислите, че няма място за тях.

Така че, когато пея на финала на Евровизия, знам, че ще имам невероятна възможност да разпространя посланията си до много голям брой хора и да им повлияя положително. „

Бежански талант на Евровизия

  • Трима изпълнители с бежански произход участват в тазгодишния конкурс за песен на Евровизия.Към г-жа Сангин се присъединяват Tousin Chiza, представляващ Швеция, и холандският балетист Ахмад Джоуде.
  • Tousin “Тусе” Chiza е роден в Демократична република Конго и получи убежище в Швеция, след като прекара три години в бежански лагер в Уганда.Г-н Чиза е отворен за предизвикателствата, които е трябвало да преодолее, като дава възможност на младите хора, изправени пред подобни трудности, и им помага да се установят и адаптират.
  • Ахмад Джоуде танцува по време на интервала от втория полуфинал на 20 май. Спектакълът „Близки срещи от специален вид“ беше съсредоточен около темата за естественото желание на човечеството за връзка и необходимостта от взаимно разбирателство.

Автор: topnovini.eu

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *